مشاوره سربازی

سعودی

کارشناسان ، تصاویر طرح موشک‌های بالستیک سعودی

در این عکس که در تاریخ ۱۳ نوامبر سال ۲۰۱۸ به نمایش گذاشته شد ، یک پایگاه موشک بالستیک Saudi سعودی که مظنون به آزمایش و آزمایش است ، در خارج از al ، عربستان‌سعودی دیده می‌شود . ( عکس از آسوشیتدپرس از طریق آسوشیتدپرس )

۲۶ ژانویه ۲۰۱۹

خبرگزاری آسوشیتد پرس ( جان Gambrell )

دوبی ، امارات‌متحده‌عربی - - به نظر می‌رسد پایگاه نظامی در داخل عربستان در حال آزمایش و احتمالا ً ساخت موشک‌های بالستیک ، کارشناسان و تصاویر ماهواره‌ای است ، که شاهدی بر نوع برنامه تسلیحاتی است که مدت‌ها است از ایران رقیب خود برای تصاحب آن انتقاد کرده‌است .

افزون بر آن ، افزایش خطرات هر برنامه ، نظرات ولیعهد عربستان‌سعودی ، محمد بن سلمان ، است که در سال گذشته گفت که این پادشاهی در صورتی که ایران این کار را انجام دهد تردید دارد که سلاح‌های هسته‌ای خود را توسعه دهد. موشک‌های بالستیک می‌تواند کلاهک‌های هسته‌ای حمل کند تا هزاران کیلومتر ( مایل ) را هدف قرار دهد .

مقامات ریاض و سفارت سعودی در واشنگتن به درخواست‌ها برای اظهار نظر واکنش نشان ندادند .

داشتن چنین برنامه‌ای می‌تواند روابط را با آمریکا ، شریک قدیمی امنیتی kingdom's ، در زمانی که روابط با کشته شدن جمال Khashoggi ، مقاله‌نویس روزنامه واشنگتن‌پست و جنگ به رهبری عربستان‌سعودی در یمن مورد آزمایش قرار می‌گیرد ، ادامه دهد .

جفری لوییس ، یک متخصص موشک در موسسه مطالعات بین‌المللی of در مونتری ، کالیفرنیا گفت : "سرمایه‌گذاری سنگین در موشک‌ها اغلب با علاقه به سلاح‌های هسته‌ای ارتباط دارد " . لویس که تصاویر ماهواره‌ای را مطالعه کرده‌است ، گفت : " من کمی نگران این هستم که ما جاه‌طلبی‌های سعودی‌ها را در اینجا بی‌اهمیت جلوه دهیم . "

شرایط ابراهیم مسافر 0 قسیم گاد

این تصاویر که ابتدا توسط واشنگتن‌پست گزارش شد ، بر روی پایگاه نظامی در نزدیکی شهر of ، حدود ۲۳۰ کیلومتر ( ۱۴۵ مایل ) غرب ریاض پایتخت عربستان‌سعودی متمرکز است . هفته‌نامه دفاع Jane's ابتدا این پایگاه را در سال ۲۰۱۳ شناسایی کرد و پیشنهاد کرد که دو سکوی پرتاب برای هدف قرار دادن اسرائیل و ایران با موشک‌های بالستیک که پیش از این از چین خریداری شده‌بود ، قرار داشته باشد.

تصاویر ماهواره‌ای نوامبر نشان می‌دهند که چیزی که به نظر می‌رسد به اندازه کافی بزرگ باشد برای ساخت و ساخت موشک‌های بالیستیک به اندازه کافی بزرگ است . یک پایه آزمایش موتور راکت مشخص را می ‌توان در گوشه پایه دید - - نوع که در آن یک موشک بر روی آن قرار داده می‌شود و به جای آن پرتاب می‌شود. متخصصان می‌گویند که چنین آزمایشی کلید کشورهایی است که تلاش می‌کنند تا موشک‌های کاری تولید کنند .

مایکل Elleman ، هم‌کار ارشد برای دفاع موشکی در موسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک در واشنگتن ، تصاویر ماهواره‌ای را مورد بررسی قرار داد و گفت که به نظر می‌رسد که یک برنامه موشکی بالستیک را نشان می‌دهند .

این سوال باقی می‌ماند که در کجا عربستان‌سعودی دانش فنی مورد نیاز برای ساخت چنین تاسیساتی را کسب کرده‌است . لویس گفت که موضع عربستان شبیه طرحی است که توسط چین مورد استفاده قرار می‌گیرد هر چند که کوچک‌تر است .

پشتیبانی نظامی چین از این پادشاهی غافلگیر نخواهد شد . چینی‌ها به طور فزاینده‌ای هواپیماهای بدون سرنشین به عربستان‌سعودی و دیگر کشورهای خاورمیانه را به فروش رسانده‌اند ، حتی با اینکه ایالات‌متحده فروش خود را به متحدان خود نسبت به تکثیر سلاح‌های هسته‌ای ممنوع کرده‌است . پکن همچنین انواع موشک‌های بالستیک خود را به ریاض فروخت ، تنها کشورهایی که قبلا ً باور داشتند در زرادخانه خود هستند .

در پاسخ به سوال " آسوشیتدپرس " در روز جمعه در مورد این پایگاه ، وزارت دفاع بلافاصله از اظهار نظر خودداری کرد .

Hua Chunying ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، گفت : " من هرگز چنین چیزی نشنیده‌ام چرا که چین به عربستان‌سعودی کمک می‌کند تا یک پایگاه موشکی بسازد ."

نه عربستان‌سعودی و نه چین اعضای رژیم کنترل فن‌آوری موشکی ، یک توافقنامه ۳۰ ساله با هدف محدود کردن تکثیر سلاح‌های کشتار جمعی ، مانند بمب‌های هسته‌ای ، نیستند .

عربستان‌سعودی ، همراه با اسراییل و ایالات‌متحده ، مدت‌ها است که برنامه موشک‌های بالستیک Iran's را مورد انتقاد قرار داده و آن را یک تهدید منطقه‌ای تلقی می‌کنند .

منبع سایت

ژنرال سنا حیاتی جزیره مشاوره کودک - مشاوره مشکلات کودکان نحوه خواندن درس ریاضی مخصوص داوطلبان گروه انسانی کنکور سراسری
+ نوشته شده در سه شنبه 20 فروردين 1398ساعت 1:09 توسط روشن | | تعداد بازدید : 58

× بستن تبلیغات